Henna włosów | Indus Valley Czekoladowy | Moje doświadczenia

Witajcie! Jak zapewne wiecie, od dłuższego czasu na moim Instagramie dzielę się z Wami małymi urywkami z mojej przygody z hennowaniem włosów. Zaczęłam ją akurat z henną, która dopiero wkracza na polski rynek i nie jest tak popularna jak Khadi czy Orientana. Stąd też był to skok na głęboką wodę - pierwsze w życiu hennowanie (ba, nawet pierwsze farbowanie!) włosów i do tego produktem, o którym w internecie cisza. Moim celem od długiego czasu było wyrównanie koloru włosów, które rozjaśniają się od słońca. Zatem wybrałam hennę w kolorze czekoladowym - to odcień głębokiego brązu, w kolorze gorzkiej czekolady. Bez ciepłości, ale i bez nadmiernych chłodnych tonów. Taki w sam raz :) W opakowaniu znajdziemy hennę, rękawiczki, czepek i instrukcję wykonania, a w niej odpowiedzi na nurtujące pytania. Plus dla producenta za zachęcanie do wykonania próby na paśmie włosów. Sama też tak zrobiłam przed pierwszym pełnym hennowaniem. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek ;)

DIY Krem do twarzy - nowa wersja.

Witajcie :)
Po uzupełnieniu zapasów zabrałam się do tworzenia kosmetyków. Pierwszym z nich był krem na bazie oleju z kiełków pszenicy. Przepis będzie prosty, wręcz minimalistyczny, ale skuteczny :)

Skład:
Faza olejowa (28%)
  • MGS 4%
  • Alkohol cetylowy 4%
  • Olej z kiełków pszenicy 20%
Faza wodna (67%)
  • Woda destylowana 62%
  • Kwas hialuronowy 5%
  • Alantoina szczypta
Faza dodatków (5%)
  • Olej konopny 5%
  • Konserwant FEOG (10k/50g)
Olej z kiełków pszenicy
Zawiera ok. 60% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu nie powinien zapychać porów skóry (szczegóły w tym poście). Cechuje się wysoką zawartością witaminy E. Odżywia i nawilża jak żaden inny olej. Ma właściwości ujędrniające. Pięknie pachnie zbożem. Poprawia koloryt skóry. Wszystkich tych dobroci doświadczyłam na własnej skórze :)
Kwas hialuronowy (roztwór 1%)
Mój pochodzi ze sklepu BeautyEver i jest kwasem o najmniejszej wielkości cząsteczek, co pozwala na przenikanie przez pory skóry do jej głębi. W przeciwieństwie do kwasu wielkocząsteczkowego nie tworzy żelu, ale za to bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. Niezbędnik w nawilżaniu skóry.
Alantoina
Tylko szczypta, ponieważ ten biały proszek słabo rozpuszcza się w wodzie. Przy przekroczeniu 0,5% stężenia wytrąci się, gdy temperatura kosmetyku zmaleje. Zakładam działanie łagodzące, szczególnie pożądane przy gojących się wypryskach oraz stosowaniu kwasów.
Olej konopny
Zawiera ponad 70% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Z moich krótkich obserwacji wynika, że jest olejem lekkim, o charakterystycznym zapachu świeżych liści. Ładnie nawilża w porównaniu do oleju z pszenicy. Ponoć pomaga w leczeniu wyprysków. Ja dodaję go głównie ze względu na bardzo dobry skład.
MGS - emulgator.
Alkohol cetylowy - pomocnik emulgatora, nadaje odpowiednią konsystencję i pielęgnuje skórę.
FEOG - konserwant.

Proces tworzenia kosmetyku opisałam w postach:

Zdj robione w sztucznym świetle.
Z pierwszych użyć mogę powiedzieć, że krem jest bardzo dobry. Lekka konsystencja i łatwa wchłanialność idą w parze z porządnym nawilżeniem. Skóra nie lepi się (jak to było z ekstraktem truskawkowym), nie jest ściągnięta. Nakładam go zaraz po toniku z kwasem migdałowym - nie ma śladu podrażnienia, suchości, pieczenia. Cera jest uspokojona. Nadaje się również pod makijaż mineralny, a podkreślam - nie każdy mój krem dobrze współpracował z minerałami. 
Więcej napiszę o nim, gdy wysmaruję te 50g. Jeśli nie zechcę nic zmieniać w składzie (na dzień dzisiejszy tak właśnie jest), to będzie oznaczało, że moja olejowa teoria się potwierdzi i będę mogła szczerze polecać ten przepis :)

Komentarze

  1. masz piękny nagłówek ! :)
    zapraszam też do mnie na rozdanie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. I znów spadłaś mi jak z nieba z tym kremem!

    Właśnie miałam sobie jakis zrobić, a tu widze ładny przepis, lekko zmienię na moje potrzeby i zapasy i będzie git :)

    Całuski

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej,możesz podać proporcje składników w g.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz je łatwo wyliczyć. Jeśli chcesz zrobić 50 g kremu, to wpisz w kalkulatorze 0,20 (czyli 20%) x 50= i już. Podaję w składzie procenty, ponieważ łatwo jest obliczyć, a nie każdy robi taką porcję kremu, jak ja (zwłaszcza, gdy robi się pierwszy raz nowy przepis).

      Usuń
  4. Moim zdaniem wszystko fajnie napisane dziękuje za pomysły :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz