DIY Płynny rozświetlacz mineralny | Liquid Highlighter

Witajcie :)
Kto z Was uwielbia blask na kościach policzkowych? Trochę jeszcze na nosie i łuku kupidyna, prawda? Sama przekonałam się do potęgi blasku, która ożywia makijaż i jednocześnie spaja nałożone wcześniej bronzer i róż. W poszukiwaniu efektu mokrej, połyskliwej skóry skierowałam swoje działania do stworzenia własnego rozświetlacza w płynie.


Skład:   (proporcje na 30g)

Żel z aloesu   (15,0g)
Żel hialuronowy [1%]    (15,0g)
White Mica    3,0ml
Oriental Beige    1,0ml
Konserwant FEOG   (6 kropli)

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w pojemniczku, za pomocą spieniacza do mleka. Wymaga to dłuższego czasu, aby minerały dobrze rozproszyły się w żelu. Przelewamy do butelki z pipetą i gotowe! Okres przydatności to około 3-4 miesięcy. Posiada neutralny zapach aloesu i lekką, żelowo-lejącą się konstystencję. Wystarczy już kropla, by pięknie rozświetlić skórę. Efekt ten można stopniować od naturalnego aż po artystyczną taflę światła ;)


Przed każdym użyciem należy krótko wstrząsnąć butelką. Otrzymany rozświetlacz ma raczej neutralny odcień w kierunku chłodnego. Pięknie współgra z opalenizną, tworzy na skórze jednorodną taflę blasku, ale nie zmienia jej odcienia na tyle, aby było widać wyraźną plamę koloru.
Od dwóch miesięcy używam go codziennie, gdyż pięknie wykańcza makijaż. Posiada formułę zastygającą - w kilka sekund po aplikacji wysycha/zastyga na skórze, z której nie znika w ciągu dnia. Jeśli sama nieopatrznie go nie zetrę, zostanie na skórze do końca dnia :)

Lubię też używać go do rozświetlania wewnętrznego kącika oka. Intensywność blasku i odbijania światła nie jest gorsza niż w markowych produktach tego typu. Miksując wybrane perłowe miki można uzyskać niepowtarzalne odcienie, w tym równie popularne fioletowe/zielone/niebieskie. Wystarczy tylko trochę składników i dobre chęci ;) A efekt jest niepowtarzalny i przede wszystkim naturalny!

Wolicie sypki czy płynny rozświetlacz? ;)

Komentarze

  1. Wygląda bosko! Nie sądziłam, że tak mało trzeba żeby zrobić coś tak ładnego :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Najprostsza droga najlepsza ;)

      Usuń

Prześlij komentarz