DIY Sypki puder mineralny Tulia z Kolorówka.com

Witajcie :)
Po pudrze matującym, pora na puder wykańczający, w neutralnym odcieniu, ale jednak transparentny. W pełni naturalny, wykonany z minerałów, a kolor tym razem nie zawdzięczamy pigmentom kolorowym, a ... Glinkom!

W skład zestawu wchodzą:
  • Velvet Spheres
  • glinka żółta
  • glinka zielona 
  • glinka czerwona 
  • stearynian magnezu 
  • puder jedwabny Superfine
  • torebki strunowe  
Dodatkowo wybrałam opakowanie z sitkiem 20ml.


Velvet Spheres to baza pudru, o wykończeniu lekko satynowym, dzięki dodatkowi Miki. Stearynian magnezu zwiększa przyczepność kosmetyku do skóry. Puder jedwabny pielęgnuje skórę, nadaje też gładkości w dotyku. Glinki poza walorami pielęgnacyjnymi barwią puder na neutralny, beżowy odcień. Nie ma tu substancji zwiększających krycie, puder zatem będzie transparentny.

Wykonanie pudru jest opiera się na metodzie stosowanej w przypadku innych produktów mineralnych. W woreczku strunowym umieszczamy wszystkie składniki (niepotrzebny jest nam moździerz), zamykamy i delikatnie przesypujemy z góry na dół i pocieramy między dłońmi. Czynności wykonujemy delikatnie, przez kilka/kilkanaście minut do osiągnięcia jednolitej mieszaniny. Gotowy puder przesypujemy do opakowania z sitkiem.  Jak każdy produkt mineralny jest naturalny i bezpieczny dla skóry, data ważności - bezterminowa. Przechowywać w suchym miejscu.

Osobiście pierwszy raz spotkałam się z pudrem zawierającym drobno zmielone glinki zieloną, czerwoną i żółtą. Rozwiązanie to wydało mi się ciekawe i zapragnęłam przetestować na sobie taki puder. Z założenia ma to być puder lekko matujący, a raczej "zabierający" mokry błysk. Jego baza jest lekko satynowa, więc nie ma tu mowy o totalnym macie. Opcja szczególnie dobra dla cer suchych i normalnych, do utrwalania makijażu poza strefą T, zwłaszcza korektora pod oczami. To pół-satynowe wykończenie rozprasza światło, przez co skóra wygląda świeżo i młodo.
W dotyku jest super miałki, jedwabisty. Nie zbryla się. Niewątpliwą zaletą jest lekki kolor, dzięki czemu nie musimy się obawiać (choć lekkiego) bielenia, które występuje w przypadku pudrów białych.
Nie wysusza skóry, może być z powodzeniem stosowany w obszarze pod oczami. Nie podkreśla zmarszczek. Nie zmienia oczywiście koloru podkładu mineralnego. Ze względu na skład, właściwości i łatwość wykonania jest to wspaniała alternatywa dla drogeryjnych pudrów. Lubię go też za to, że mogę wykonać drobne poprawki w ciągu tych (upalnych ;) dni. I serdecznie Wam polecam. Do wyboru na stronie Kolorówki macie też inne warianty :)

Komentarze