Henna włosów | Indus Valley Czekoladowy | Moje doświadczenia

Witajcie! Jak zapewne wiecie, od dłuższego czasu na moim Instagramie dzielę się z Wami małymi urywkami z mojej przygody z hennowaniem włosów. Zaczęłam ją akurat z henną, która dopiero wkracza na polski rynek i nie jest tak popularna jak Khadi czy Orientana. Stąd też był to skok na głęboką wodę - pierwsze w życiu hennowanie (ba, nawet pierwsze farbowanie!) włosów i do tego produktem, o którym w internecie cisza. Moim celem od długiego czasu było wyrównanie koloru włosów, które rozjaśniają się od słońca. Zatem wybrałam hennę w kolorze czekoladowym - to odcień głębokiego brązu, w kolorze gorzkiej czekolady. Bez ciepłości, ale i bez nadmiernych chłodnych tonów. Taki w sam raz :) W opakowaniu znajdziemy hennę, rękawiczki, czepek i instrukcję wykonania, a w niej odpowiedzi na nurtujące pytania. Plus dla producenta za zachęcanie do wykonania próby na paśmie włosów. Sama też tak zrobiłam przed pierwszym pełnym hennowaniem. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek ;)

DIY Sezamowy balsam do ciała.

Witajcie :)
Nieco zmieniony, ulepszony i bardziej odżywczy od swojego poprzednika. O pięknym zapachu sezamu i widocznym działaniu - nawilża, natłuszcza i chroni skórę. Niezbędny w mojej pielęgnacji :)

Ten trafił do koleżanki.
Skład:
Faza olejowa (30%)
  • MGS 3% (3g)
  • Alkohol cetylowy 4% (4g)
  • Olej sezamowy 15% (15g)
  • Olej kokosowy 8% (8g)
Faza wodna (70%)
  • Woda destylowana 62% (62g)
  • Gliceryna 8% (8g)
  • Alantoina szczypta
Faza dodatków
  • FEOG 20k

W (...) zawartość składników na 100g balsamu.

Olej sezamowy - olej o zapachu gorzkiego sezamu, zawiera ok. 40% kwasów wielonienasyconych (olej półschnący), ponadto mikro i makroelementy, witaminę E i B6. Uważamy, by nie przegrzać fazy olejowej - zaraz po rozpuszczeniu się składników przelewamy do fazy wodnej.

Olej kokosowy - przez swój słodki zapach nieco osładza goryczkę sezamu, a balsam pachnie jak ciasteczka-sezamki :). Natłuszcza i odżywia skórę, zagęszcza kosmetyk i pozostawia na skórze ochronną warstwę.
Proces tworzenia kosmetyku opisałam w postach:
Jak zrobić sobie krem? - w praktyce. 

Balsam jest treściwy, gęsty. Wchłania się umiarkowanie i pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Wspomaga gojenie drobnych ranek i skaleczeń dzięki alantoinie oraz naturalnym olejom. Jest to dla mnie szczególnie ważne, ponieważ skóra na moich łydkach jest wrażliwa i każda depilacja ją podrażnia, wysusza. Ale to już przeszłość :) 
Balsam świetnie sprawdza się także na wysuszonej (nawet ekstremalnie) skórze dłoni. Pamiętam, jak jeszcze ostatniej zimy miałam dłonie suche, a skóra pękała aż do krwi! Teraz moje dłonie są gładkie i miłe w dotyku.

Konsystencja - idealna!
Nie zliczę, ile już buteleczek zużyłam, zawsze do niego wracam i polecam każdemu! :)

Komentarze

  1. wow! ale to pięknie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może wymyślisz jakiś kosmetyk do pielęgnacji skóry problemowej np. z łuszczycą? oj byłabym wniebowzięta :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W planach mam masełko/śmietankę do ciała z samych olejów, więc taki kosmetyk natłuszczałby naprawdę porządnie. Na zimę i dla skóry potrzebującej mocnego nawilżenia i natłuszczenia będzie idealny. Niech tylko znajdę czas i zabieram się do tworzenia :)

      Usuń
  3. Pysznie wygląda! :)
    Ja muszę sobie znowu coś spróbować ukręcić, po nieudanych próbach, tylko zainwestuje w jakiś bardzo tani tłuszczyk w razie co do wywalenia XD
    Jakoś nie mogę dojść ostatnio do odpowiednich proporcji emulgatorów. Dodam ze ambitnie wszystko przeliczam :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jakich emulgatorów używasz?

      Usuń
    2. Karino, na stronie zsk mamy takie proporcje:
      na 100g-1,5 łyżeczki 5ml mgs i alkoholu cetylowego
      na 50 g-3/4 łyżeczki 5ml mgs i alkoholu cetylowego

      zawsze mi kremy wychodzą), najlepszy emulgator

      Usuń
    3. np.
      http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-gleboko-nawilzajacy/68
      http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Krem-migdalowy/70

      Usuń
    4. Jeśli chodzi o MGS ,to do balsamów stosuję wyżej wymienione proporcje, a do kremów 4% MGS i 4% alkoholu cetylowego. Zawsze emulsje wychodzą :)

      Usuń
  4. Kolejny świetny przepis!Dzieki
    Dziś kończę swoje masełko i wypróbuje Twój przepis.Będę tez robić kokosowo-pomaranczowe bomby do kąpieli Podaj proszę proporcje w gramach, ciemnota jestem i nie umiem sobie obliczyć z tych procentów:(

    Kiedy pojawi sie przepis na śmietankę/masełko do ciała??

    OdpowiedzUsuń
  5. jak "wcisnęłaś" ten balsam do butelki?:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Postaram się opracować przepis na masełko już niedługo. Balsam musiałam cierpliwie przekładać do butelki łyżeczką, gdyż nie mam lejka (kolejna rzecz dopisana do listy zakupowej ;). Powodzenia w kręceniu :)

      Usuń
  6. dzieki,za dodanie ilosci w (g):)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz