Henna włosów | Indus Valley Czekoladowy | Moje doświadczenia

Witajcie! Jak zapewne wiecie, od dłuższego czasu na moim Instagramie dzielę się z Wami małymi urywkami z mojej przygody z hennowaniem włosów. Zaczęłam ją akurat z henną, która dopiero wkracza na polski rynek i nie jest tak popularna jak Khadi czy Orientana. Stąd też był to skok na głęboką wodę - pierwsze w życiu hennowanie (ba, nawet pierwsze farbowanie!) włosów i do tego produktem, o którym w internecie cisza. Moim celem od długiego czasu było wyrównanie koloru włosów, które rozjaśniają się od słońca. Zatem wybrałam hennę w kolorze czekoladowym - to odcień głębokiego brązu, w kolorze gorzkiej czekolady. Bez ciepłości, ale i bez nadmiernych chłodnych tonów. Taki w sam raz :) W opakowaniu znajdziemy hennę, rękawiczki, czepek i instrukcję wykonania, a w niej odpowiedzi na nurtujące pytania. Plus dla producenta za zachęcanie do wykonania próby na paśmie włosów. Sama też tak zrobiłam przed pierwszym pełnym hennowaniem. Unikniemy w ten sposób nieprzyjemnych niespodzianek ;)

DIY Lekki balsam czekoladowy.

Witajcie :)
Dziś przedstawię Wam prosty przepis na lekki balsam do ciała z masłem kakaowym. Pomoże on zachować opaleniznę na dłużej, a jeśli się nie opalacie – masło kakaowe poprawi koloryt Waszej skóry. Myślę, że przepis przypadnie do gustu szczególnie tym z Was, które szukają lekkiego, wciąż letniego mazidła do ciała :)

Skład:   (proporcje na 200g balsamu)
Faza olejowa 29%
MGS 3%   (6,0g)
Alkohol cetylowy 3%   (6,0g)
Masło kakaowe 15%   (30,0g)
Olej migdałowy 8%   (16,0g)

Faza wodna 71%
Woda destylowana 66%   (132,0g)
Żel z aloesu 5%   (10,0g)
Alantoina szczypta

Faza dodatków
Konserwant FEOG   (40k)
Olejek eteryczny   (kilka kropli)

Sposób wykonania
  • Dezynfekujemy pojemniczki, łyżeczki itp.
  • Odmierzamy składniki fazy olejowej i umieszczamy je w naczyniu. Od jakiegoś czasu za zlewki służą mi pojemniki z ZSK - są wykonane z polipropylenu - z tego samego materiału, co zlewki PP, a są dużo tańsze. Ponadto mają przykrywko, które przyspiesza proces rozpuszczania.

  • Odmierzamy składniki fazy wodnej i umieszczamy je w naczyniu. Tutaj nowością jest świeży żel z aloesu, który pozyskałam ręcznie. Mój aloes pięknie się rozrósł, więc postanowiłam przekonać się o jego właściwościach.

  • Naczynia umieszczamy w kąpieli wodnej i czekamy aż faza olejowa się rozpuści.
  • Przelewamy fazę olejową do fazy wodnej.

  • Mieszamy spieniaczem do mleka.
  • Gdy emulsja przestygnie, dodajemy konserwant i olejek eteryczny.
  • Przekładamy do słoiczka/butelki. Przechowujemy do 2 miesięcy.

Masło kakaowe pięknie pachnie czekoladą, ale jest to zapach delikatny i niestety konserwant wyraźnie przebija się w balsamie, dlatego radzę dodać kilka kropli olejku eterycznego.
Lekki olej migdałowy (niestety, rafinowany) pełni w balsamie rolę konsystencjonotwórczą, a mówiąc prościej - sprawia, że balsam nie jest tępy, jak to bywa w przypadku emulsji wykonanych z samych maseł kosmetycznych.
Chociaż może wydawać się Wam, że balsam jest gęsty i tłusty, to jest to nieprawdą! Jest lekki, szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstewki, dzięki czemu po kilku minutach możemy założyć ubranie. Ma to swoje plusy i minusy. Osobiście wolę (potrzebuję) mazidła treściwe i natłuszczające z powodu mojej suchej skóry, ale wiem, że nie wszyscy tak mają i lubią lekko nawilżające balsamy.
Na poprawę kolorytu trzeba oczywiście poczekać i stosować balsam regularnie. Jeśli posiadacie macerat z marchwi, olej rokitnikowy lub olej z kiełków pszenicy, możecie ich dodać zamiast oleju migdałowego. Zawarte w nich (w dużej ilości) karotenoidy przyspieszą poprawę kolorytu skóry.
Co do żelu z aloesu - będę go jeszcze testować, m.in. w pielegnacji skóry twarzy. Natomiast już teraz mogę powiedzieć, że nadał balsamowi właściwości kojących, łagodzących - skóra na łydkach po depilacji nic nie szczypie, nie jest też podrażniona :)

Masło kakaowe oraz olej migdałowy dostaniecie w sklepie Gaj Oliwny, gdzie obecnie trwa promocja na masło oraz na darmową wysyłkę. Polecam :)

A Wy jakie balsamy wolicie? Gęste i treściwe czy lekkie?

Komentarze

  1. witam:)
    no wiesz, wygląda fantastycznie i zapewne cudnie pachnie, jestem pewna, że jak ruszę się trochę z zapasów to zrobię to cudo radośnie:D

    pozdrawiam ciepło
    :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trafiłam tu przypadkiem i zdecydowanie zostaję na dłużej i będę wykorzystywała przepisy :)

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz